TGRT, yayına Starbucks bardağıyla çıkan sunucu ve yönetmeni işten çıkardı!

TGRT Haber TV, hafta sonu haber bültenini önündeki Starbucks bardağıyla sunan spiker Meltem Günay ve yönetmeni, “örtülü reklam” gerekçesi ile “Gazze konusunda Türk halkının hassasiyetini savunduklarını” söyleyerek işten çıkardı.

TGRT Haber, yayına Starbucks bardağıyla çıkan “Hafta Sonu Haberleri” bülteninin spikeri Meltem Günay ile bülten yönetmeninin işine son verdi.

TGRT Haber TV’nin sosyal medya hesaplarından şu açıklama yapıldı:

“TGRT Haber TV’nin 24.12.2023 tarihli haber yayınında spikerlik yapan Meltem Günay‘ın önünde Starbucks’a ait bir fincan ile haber sunduğu görülmüştür. Kurumumuzun ilkeleri gereği spikerin TGRT Haber TV’de herhangi bir firmanın örtülü reklamını yapacak şekilde sunuculuk yapması kesinlikle yasaktır. Bu ilkeye aykırı hareket eden haber spikeri ve yönetmenin işine haklı nedenle son verilmiştir. Kurumumuz Gazze konusunda Türk halkının taşıdığı hassasiyetleri bilen ve sonuna kadar savunan bir anlayışa sahiptir. Buna aykırı bir eylemin, yayının tasvip edilmesi kesinlikle mümkün değildir. Bizlerde iş akdine son verilen sunucu ve yönetmenin bu eylemini asla tasvip etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz. Bu nedenle de iş akitlerine son verilmiştir. Kurumumuz bundan sonra da Gazze ve Türk halkının yanında olmaya ve hassasiyetlerine sahip çıkmaya sonuna kadar devam edecektir.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x