Alkol bağımlısı köpek iyileşme sürecine girdi

Birleşik Krallık’ta Woodside Hayvan Kurtarma Vakfı (Woodside Animal Rescue Trust) alkol bağımlısı bir köpeği tedavi ettiklerini duyurdu. 4 Nisan’da yapılan açıklamada vakıf, Coco adlı hayvanın hâlâ iyileşme sürecinde olduğunu bildirdi.

Vakıf çalışanları, Coco’nun sahibinin etrafta içki bıraktığını ve evdeki iki köpeğin bu yüzden alkol bağımlısı olduğunu söyledi. Adı açıklanmayan kişi hayatını kaybedince hayvanlar, Devon’daki vakfa getirildi.

Zaman zaman anksiyete yaşıyor

Independent Türkçe’den Uğurcan Yıldız’ın çevrisine göre, köpekler alkol yoksunluğu sebebiyle nöbet geçirdi. İkinci köpek hayatını kaybederken, labrador cinsi Coco kurtulmayı başardı. Vakıf açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Coco’nun hastalığı ciddi şekilde sürdü. Günün her saati bakıma ihtiyacı vardı. Mustarip olduğu semptomlar alkol yoksunluğuna işaret ediyordu. Daha fazla nöbet geçirme tehlikesini düşürmek ve yoksunluk semptomlarını yatıştırmak için sakinleştiriciyle 4 hafta geçirdi.”

Vakıf personeli, iki yaşındaki Coco’nun artık ilaç kullanmadığını ve “normal bir köpek gibi davranmaya başladığını” ifade etti.

Ancak köpek zaman zaman anksiyete yaşamaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir