42’nci İstanbul Film Festivali başladı, Nevra Serezli ödülünü Metin Akpınar’ın elinden aldı. Serezli: Brad Pitt gelse…

42’nci İstanbul Film Festivali, dün akşam Süreyya Operası’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı. Onur ödüllerinin de verildiği törende usta oyuncu Metin Akpınar, eski dostu Nevra Serezli’ye sürpriz yaptı.

42’nci İstanbul Film Festivali açılış törenini Kadıköy Süreyya Operası’nda yaptı. Sunuculuğunu Ali İhsan Varol’un üstlendiği gecede sanatçılar Nevra Serezli ve Kayhan Yıldızoğlu’na onur ödülleri sunuldu.

Bu yıl 42’ncisi düzenlenen “İstanbul Film Festivali”, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda, sunuculuğunu Ali İhsan Varol’un üstlendiği açılış töreniyle başladı.

Festival direktörü Kerem Ayan, Süreyya Operası’nda açılış yapıyor olmaktan ötürü mutlu olduklarını dile getirerek, “Bu yıl yaşadığımız felaketlerden ötürü üzücü başladık ama umarım bundan sonra daha iyiyi gidecektir her şey. Bunun umuduyla biz de festivalimizi başlatıyoruz” dedi.

Ayan, festivalin film gösterimlerini 6 salonda gerçekleştireceklerini belirterek, bu yıl farklı olarak William Friedkin retrospektif bölümünde de 9 filmin izleyicilerle buluşacağını aktardı.

ONUR ÖDÜLÜ YILDIZOĞLU VE SEREZLİ’YE

Açılışta ‘Sinema Onur Ödülü’nün ilki oyuncu Kayhan Yıldızoğlu’na sunuldu. Tören gecesine katılamayan Yıldızoğlu’nun ödülünü torunu Zeynep Aybar aldı.

Festivalin ikinci “Sinema Onur Ödülü” ise tiyatro sahnelerinin yanı sıra sinema ve dizilerdeki performansları, dublaj sanatçısı olarak başarılarıyla adından söz ettiren Nevra Serezli’ye takdim edildi.
Ödülü Metin Akpınar’ın elinden alan Serezli ödül konuşmasında şunları söyledi:

“Gerçekten büyük sürpriz oldu, yani Brad Pitt gelse bu kadar mutlu olmazdım. Onur Ödülü almak çok değerli bir şey. Fakat bunu Metin Akpınar’ın elinden almak çok farklı bir şey. Metin ve Zeki’yle birlikte oynayabilmek herkesin isteyeceği bir şey. Sahnede onlardan çok şey öğrendim. İKSV, 50 yıldır sanata katkı sunuyor ama ben onlardan daha eskiyim. Sinema adına bir ödül almak da beni ayrıca mutlu etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir